IZOMAT s.r.o.

Firma IZOMAT s.r.o. v Červeným Kostelci vznikla v roce 1992. V počátku byla výrobní náplň výroba a montáž komínových systémů, montáž tepelných izolací a větrání kotelen. Výroba komínů byla certifikována v roce 1996. 

Se vzrůstající poptávkou na trhu bylo započato s výrobou vzduchotechnického potrubí a jeho montáží. V tuto dobu je firma organizačně rozdělena na dvě části a to část výroby a montáže komínových systémů a část výroby a montáže vzduchotechnického potrubí.

Firma se vzrůstajícími zkušenostmi získává autorizaci na montáž a servis vzduchotechnických jednotek. Požadavky na servisní zásahy vedly k další změně ve struktuře řízení firmy a vzniká samostatná servisní skupina, která podléhá požadavkům zákazníka a provádí servisní prohlídky a údržbu VZT jednotek. Na přání zákazníka jsou uzavírány první smlouvy na stálý servis.

Se získáváním zkušeností v oblasti výroby, montáže a servisu je vytvořena samostatná divize výroby vzduchotechnických nepřímotopných plynových ohřívačů. Tato činnost je v roce 2001 certifikována Státním zkušebním ústavem Brno.

Výrobní a montážní divize vzduchotechniky započala výrobu jednotlivých vzduchotechnických komponent. Jedná se především o klapky, pružné manžety, žaluzie, vzduchotechnické dveře, tlumiče hluku, protihlukové stěny a kryty.

Výroba komínů uvádí na trh další komínový systém. Jsou tedy vyráběny systémy IZOTERM, IZOFEST SEAL I. a SEAL II.

Pro zajištění kvalitní výroby je firma vybavena číslicově řízeným vysekávacím centrem AMADA PEGA 357, ohraňovacím lisem AMADA 100/3000 a lisem URSVIKEN OPTIFLEX 160/3000. Na těchto strojích pracuje tým odborníků, kteří svým umem posunují technickou úrověň výrobků tak, že snesou srovnání s výrobky renomovaných firem.

V současné době má firma okolo 60. zaměstnanců, kteří dbají o spokojenost zákazníka.

Výrobní hala

Výrobní hala

Výrobní hala